Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjohuni

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.170Z

Klithma e Oriana Falaçit që vlen edhe sot: Zgjohuni! Integralistët myslimanë po na vjedhin lirinë!

Kjo është një pjesë nga libri i gazetares Oriana Falaçi të botuar në 2001. Libri i saj i titulluar Zemërim dhe krenari  bënte thirrje që të zgjohemi pasi integralistët po na vjedhin lirinë. *** Zgjohuni njerëz! Zgjohuni! Të frikësuar siç jeni pasi trembeni se mund të shkoni kun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.916Z

Topi prokurorëve: Zgjohuni, reformohuni

“Zgjohuni, reformohuni dhe ndërgjegjësohuni sepse organi i akuzës ka një drejtues të ri, të përkrahur jo vetëm nga ne, por edhe nga institucionet ndërkombëtare”. Këto janë fjalët me të cilat Presidenti i Republikës u ka bërë thirrje prokurorëve të vendit që të veprojnë drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.617Z

Zgjohuni, se me gjithë mend ky është kulmi!

  Kush mundet të lexojë intervistën e Kryeministrit shqiptar në gazetën “Correiere della Sera” këtu në Romë, nuk mundet të mos i bëjë vetes pyetjen: Ka akoma në Shqipëri ndonjë njeri që mendon që ky Kryeministri jonë është normal nga mendja? 18 vjet e lanë at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.658Z

Vasili, mjekëve të shkollave: Zgjohuni, ose lini vendin!

"Zgjohuni nga 'gjumi', nëse doni të punoni. Në të kundërt, lironi vendet." Këtë mesazh u dha dje mjekëve të shkollave, ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, gjatë një takimi që zhvilloi me ta. Ministri i shprehu hapur pakënaqësinë prej punës së tyre të deritanishme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.560Z

Vasili mjekëve të shkollave: Zgjohuni nga gjumi ose ikni

Tiranë, 2 prill, NOA - Zgjohuni nga gjumi nëse doni të punoni, ky ka qenë mesazhi që u dha sot mjekëve të shkollave, ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili gjatë një takimi zhvilluar me ta. Ministri ka qenë tepër i qartë me mjekët duke shprehur hapur pakënaqësinë prej punës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.985Z

Lunacek: Kosovarë, zgjohuni

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, ka dekalruar se Kosova ka probleme serioze me imazhin, dhe sipas saj duhet të ndërmerren hapa urgjente për të punuar rreth kësaj çështje. Lunacek gjatë një intervist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.449Z

Do ti paguajnë brezat e ardhshëm

Paratë që sot po i merr borxh qeveria, një përqindje shume e madhe e tyre shkon në xhepat e pushtetarëve e shume pak në funksion të zhvillimit dhe mbarëvajtjes së shtetit tone. Keto borxhe, të cilat keta zoterinj i perdorin sikur jane të tyret, do t’i paguajnë brezat e ardhshëm,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama