Rezultate te kerkimit per termin: +Zhuljets

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.477Z

Për çastin kur dashuria vdes!

Muzikalin Romeo dhe Zhuljea, kënduar live në Butrint, e ka mbajtur emri i madh i regjisorit rumun i njohur me emrin Kero Se deri ku shkon sublimja e dashuris njerzore, n kufij me at hyjnore, madje krejt pran saj, vetm Shekspiri ka mundur t na e thot me veprn “Romeo dhe Zhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.978Z

Letrat e Zhuljetës, dashuria vazhdon si një përrallë

Kinema/ Letters to Juliet fillon projeksionet në Millennium; Amanda Seyfried në kërkim të dashurisë Pas nj komedie t suksesshme si “Grown ups” q gjallroi ditt e para t gushtit, sht radha e nj romance pr t’u projektuar n ekranin e madh t “Millennium&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.921Z

Për një Shekspir rus

Refleksion nga Festivali Ndërkombëtar i Teatrit në Butrint “ndrra e nj nate vere” sht nj nga komedit m t famshme ndr 36 veprat e njohura t dramaturgut me fam botrore Uilliam Shekspir. Kjo vepr mendohet t jet shkruar rreth viteve 1594-1596 dhe n qendr t saj sht marte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama