Rezultate te kerkimit per termin: +Zhuljeta

Total: 299
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.477Z

Zhuljeta dhe Çiljeta zgjedhin djallin

 Ajo që mund të quhet si shaka e natyrës, duke bërë që dy vajza si Çiljeta Xhilaga dhe Zhuljeta Daci e “Big Brother 2” të ngjajnë si dy pika uji, kësaj here duket se ka vijuar me një tjetër surprizë. Në natën e Halloween-it, dy vajzat janë kapur nga paparaci yn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.956Z

Romeo dhe Zhuljeta shfaqje ne teater

brbrHistori dashurie ne kohe lufte urrejtje dhe hakmarrjesh keni degjuar shpesh por si kjo qe sjell ne skene Serbia dhe Kosova ne Tirane jo Nje Romeo dhe Zhuljeta teresisht ndryshe qe flasin ne serbisht dhe shqip njekohesisht duke universalizuar gjuhen e dashurise Romeo i interpretuar nga aktori i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.220Z

Zhuljeta Tengu mes piktures dhe poezise

Ekspozita Artistja ka celur dje nje ekspozite vetjake pikture Tek ajo piktura dhe poezia jane thuajse gjithnje ne harmoni me njera-tjetren. Te Zhuljeta Tengu piktura vjen natyrshem. Me letersine ndryshe ndodh. Sipas saj kjo e fundit kerkon me teper njohuri kulture e ide. Kur te dyja jane te nderthu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.147Z

Arjoni: Zhuljeta nuk më ka shfrytëzuar

Nominimet e kësaj jave, dalja e Zhuljetës, marrëdhëniet e saj me banorët e tjerë, dhe veçanërisht me Arjonin, kanë qenë temat kryesore të diskutimit mes banorëve. Marrëdhënia mes Adelajdës dhe Bjordit është komentuar sërish, ndonëse banorët janë të bindur se dy të rinjtë ndie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.659Z

“Romeo e Zhuljeta” hap sallën e re ‘Shekspir’

Një zgjedhje vërtet domethënëse ajo e regjisorit Kiço Londo, për të promovuar sallën e re të Teatrit Metropol, ‘Shekspir’, me premierën e një prej tragjedive më të njohura të dramaturgut anglez, “Romeo e Zhuljeta”. Premiera e tragjedisë së njohur u dha këtë fundjavë në Te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama