Rezultate te kerkimit per termin: +Zhurmat

Total: 1155
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.169Z

'> Studimi: Zhurmat ne Tirane mjaft shqetësuese

Me shume se gjysma e banoreve te Tiranes vuajnë pasojat shëndetësore nga zhurmat. Sipas një studimi te kryer nga Instituti i Shëndetit Publik rezulton se 52% e popullatës se kryeqytetit kane çrregullime te theksuara te gjumit, ankth dhe përdorim te shpeshte te ilaçeve kundër stresit. Edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.544Z

"Institucionet të respektojnë ligjin për zhurmat"

Qamil Meçe, banor në Bulevardin "Gjergj Fishta" Populli paguan taksat që këto institucione të mbrojnë interesat e qytetarëve, prandaj këto duhet të bëjnë punën e tyre. Banorët e kryeqytetit ia hedhin fajin institucioneve shtetërore, për mos zgjidhjen e ankesave të tyre, për ndotj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.524Z

Zhurmat mbyllen 6 lokale pa leje mjedisore

Lokalet e nates ne kryeqytet vazhdojne te mos i zbatojne rregullat duke mos u pajisur me leje mjedisore per zhurmat. Ministria e Mjedisit ka ndermarre dje nje aksion per te verifikuar pajisen me leje mjedisore per zhurmat e lokaleve te nates pas perfundimit te afatit 15-ditor. Gjate aksionit te kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.705Z

Adhuroj zhurmat!

Edmond Tupja Pa diskutim, si shqiptar ballkano-mesdhetar që jam, i adhuroj zhurmat. Por jo ato dosido. Jo, i adhuroj kur janë gjëmimtare, të rrufeshme luftarake, të dhunshme, shurdhuese, agresive, nervacingëritëse, të llahtarshme, çmendurake, mundësisht pas orës dhjetë të dar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.257Z

Zhurmat natën, policia gjobit 14 lokale

Për javë me radhë, banorët që jetojnë pranë zonës së Bllokut janë ankuar për zhurmat, për muzikën e lartë jo vetëm gjatë ditës, por edhe në oraret e natës. Kjo ka bërë që policia bashkiake të nisë fushatën e kontrolleve. Janë plot 14 lokale që janë gjobitur për shkelje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.425Z

Zhurmat, shpërqendrimi më i madh i punonjësve në zyra

Karriera – Ndërsa gjithnjë e më shumë punëdhënës po aplikojnë zyrat e hapura, një raport i ri zbulon se ato janë burim i zhurmave dhe se mund të ulin produktivitetin e punonjësve  Mendoni skenarin e mëposhtëm: jeni ulur në vendin tuaj të punës duke punuar për një pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.329Z

Shkoder, qytetaret ankohen per zhurmat

Shkoder- Ndotja akustike kthehet ne nje shqetesim per qytetaret shkodrane. Ankesat e shumta per zhurmat ne rruge qe vijne ne rrethana nga me te ndryshme, kane detyruar vendoret qe te mbajne nje mbledhje urgjente. Prefektura e Shkodres, ka marre parasysh kerkesen e Agjencise se Mjedisit, e cila perve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama