Rezultate te kerkimit per termin: +Zhvillimit +Njerzor

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Programi ART GOLD 2 i PNUD-it, projekt pilot në Shkodër e Vlorë

Programi i PNUD-it, ART GOLD 2, n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe Shkencs dhe programin Universitas t UNOPS-it mbshtet krijimin e dy Laboratorve pr Zhvillimin Njerzor dhe Bashkpunimin Ndrkombtar n Shkodr dhe Vlor, pr t mirpritur student dhe zyrtar t administrats t cilt do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Parku Ballkanik i Paqes

Ka marr udh tashm projekti pr lidhjen nprmjet rrugve tradicionale t Parkut Ballkanik t Paqes, ku prfshihen territore nga Shqipria, Mali i Zi dhe Kosova. Nj financim ky i qeveris gjermane, q jep mesazhin e bashkjetess dhe harmonis, pr gjat vijs ndrkufitare t ktyre 3 vendeve, duke e kthyer n nj zon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.936Z

Përmbytjet, Berisha ngushëllon homologun kinez

Kryeministri Sali Berisha i ka drguar nj letr ngushllimi Kryeministrit t Republiks Popullore t Kins, Wen Jibao, pr prmbytjet n veriperndim t Kins, si pasoj e t cilave kan humbur jetn qindra persona, si dhe jan shkaktuar dme t tjera njerzore e materiale. “M lejoni q, n kto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Ksaj here prfundimisht Kosova ia doli mban

T gjith ne fatlumt q e prjetuam pavarsin e Kosovs, duhet q n nderim t paraardhsve tan t shumvuajtur t jemi t matur, t mbetemi entuziast n ndrtimin e t tashmes dhe t bhemi serioz n planifikimin e t ardhmes. *** Pavarsia e Kosovs, e shpallur m 17 shkurt 2008 nga Kuvendi i Kosovs dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Krasniqi:  Arsimi prbn prioritet t lart shtetror dhe shoqror

Kryetari i Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi ka thn se arsimi n Kosov n t kaluarn kurr nuk ka pasur trajtim meritor dhe pr pasoj institucionet t paslufts jan prballur me probleme t shumta dhe serioze n kt fush. Krasniqi kto komente i bri n nj fjalim n konferencn Ndrkombtare t Arsimit Parauniversitar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Kryeministri, komunat dhe mikrokredia

Ish-Presidenti francez, Jacques Chirac, thot se “… t luftosh kundr varfris sht nj akt i s drejts, i inteligjencs dhe paqes…” Me pak fjal, q nj president, kryeministr apo politikan tjetr i lart i ktyre niveleve, duhet t vlersohet si i drejt, inteligjent d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.428Z

Profesor doktorët: Greva e urisë është antinjerëzore

Flasin Nestor Thereska, Anila Godo dhe Pëllumb Pipero Profesor, doktor shkencash apelojn pr prfundimin sa m t shpejt t grev s uris. Duke e quajtur at antinjerzore, doktort Nestor Thereska, Anila Godo dhe Pllumb Pipero shprehen se edhe nga ana shndetsore greva mund t ket pasoj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama