Rezultate te kerkimit per termin: +Zotit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.749Z

Në emër të Zotit!

Nga Jona Dervishi Gjithnjë është përfolur e diskutuar që lufta e tretë botërore do të jetë pikërisht ajo e fesë!  Asnjëherë nuk kam qenë dakord me këtë gjetje qysh kur e kam dëgjuar për herë të parë.  Nuk arrija, edhe duke u munduar, të bëja lidhjen midis luftës dhe fes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.562Z

“Leter Zotit” Nga Frrok Cupi

Para dy ditesh, dikush prej nesh (dmth., nje bashkeqytetar me ne), i ka shkruar leter Zotit. As dihet ku eshte letra, as pranon “Zoti” se eshte Zot. Nga Europa thane se as kane marre leter dhe as jane keta ne Akropol; askush nuk eshte ne Akropol tani. Mirepo njeriu ketu poshte po kerkon te njohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.540Z

Letërsia dhe vdekja e Zotit

Nga Ilir Muharremi "Para Zotit të gjithë jemi të barabartë, por Zoti tani ka vdekur", me Nietzschen i cili heq qafe Zotin dhe çdo ide morale ose ideale për të, njeriu kaplohet nga vetmia dhe kërkon lirinë. Askush më pak se ky filozof i cili dallon me romantikët nuk la besim më të f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.896Z

Pasioni i zotit Tafaj

Share Nga Eustrat Zhupa   Skandalet më të fundit në arsimin e lartë nuk na japin asnjë informacion më tepër se ato që kishim. Nga ana tjetër, internacionalizimi i çështjes provon edhe njëherë paturpësinë e atyre që drejtojnë arsimin shqiptar. Në veçanti, zoti Tafaj nuk na z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.169Z

Në dorë të Zotit!

Nga Mero Baze   Partia Demokratike ka degraduar planin e saj të protestave, në një miting prej qindra vetësh, organizuar nën siglën e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, i cili zyrtarisht ka rreth 10 mijë votues në Tiranë. Plasaritja e turmës së 8 dhjetorit dhe përfundimi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.578Z

Mesi është Lajmëtari i Zotit

Futbolli mistik Sipas një studimi hebraik të mistereve, argjentinasi është i destinuar të fitojë “Dora e Zotit” është kthyer dhe vesh përsëri fanellën bardhekaltër. Ajo sjell edhe shenjat hyjnore, që me siguri do ta kualifikojnë deri në finale. Parashikimi vjen nga një e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.045Z

Tja lëmë Zotit plakën

Nga Enkel Demi Një letër dashurie u botua pothuaj nga të gjitha mediat online dhe jo vetëm. Letra është shkruar nga e veja e diktatorit, një javë pas vdekjes së tij. Në fakt, mund të jetë shkruar edhe para një jave se të botohej, por kjo nuk ka shumë rëndësi. Si përherë, kur fl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama