Rezultate te kerkimit per termin: +Zri

Total: 126
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Zri i paarsyeshm n bot

do her n histori dhe n luftra t ndryshme si dhe n zgjidhje me vendime t mdha idiotizmat e kontraktualizmit e kan mbshtjelluar kohn me rriqra ideologjike t tyre duke mos dashur tia din pr proceset e as pr kohn dhe t ardhmen e nj shteti apo populli.Ndrsa n ann tjetr t gjith e din dhe kt e kan treguar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.569Z

Zëri i Amerikës, si atëherë, sot dhe nesër

Nga Frank Shkreli* Dje, kryetari i Partis Socialiste t Shqipris dhe njherit kryetari i Bashkis s Tirans, zoti Edi Rama, i dha nj intervist “Zrit t Ameriks” (VOA), drejtprdrejt nga Nju Jorku, ku po merrte pjes n takimin e Internacionales Socialiste. Si duket, zotit Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Ndahen mimet Grammy t muziks

Kngtarja britanike Amy Winehouse fitoi dje pes Grammy, n ceremonin e 50-t t ktyre mimeve. Knga e saj Rehab fitoi mimin Knga e Vitit n ceremonin q u zhvillua mbrm n Los Angelos. Knga sht autobiografike dhe Ёinehouse ia kushton s kaluars s saj jo t largt, kur ajo ishte nn varsin e drogs. Por 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Kadare: Solzhenicini, kampion i t drejtave njerzore

Laureati rus i mimit Nobel, Alexander Solzhenicin, autori disident shkrimet e t cilit ekspozuan tmerret e kampeve t internimit t periudhs sovjetike, u varros sot me nj ceremoni q i ngjante nj funerali shtetror, n nj varrez historike t Mosks. Solzhenicini vdiq t djeln n moshn 89 vjeare. Aleksandr Sol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

Neza: Rama me gazetarët, marrëdhënie e deformuar

Gazetari Sami Neza ka deklaruar se sjellja e Rams me mediat dhe gazetart sht e deformuar. Sipas tij Rama i ndan mediat n t bardha dhe t zeza. T parat jan ato q i bjn lajmet sipas sms q u drgon Rama dhe t dytat jan ato q jan realiste n pasqyrimin e lajmit. Sipas Nezs, ajo q ndodhi dj me Ramn gjat int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Universitetet private, lekë nga shteti për infrastrukturën e tyre

Prej vitit të ardhshëm, universiteteve private do tu lindë e drejta që të përfitojnë nga fondi i investimeve të buxhetit të parashikuar për arsimin e lartë Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka parashikuar q duke nisur nga viti i ardhshm, universitetet private t mund t &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.342Z

Ministria e Shëndetësisë, fond shtesë për kurim të një personi në Maqedoni

Nj tjetr shtes fondi i sht akorduar Ministris s Shndetsis pr mbulimin e pjesshm t shpenzimeve pr kurimin n Maqedoni t Sulejman Tafiut. Me vendim t Kshillit t Ministrave, ministris n buxhetin e miratuar pr vitin 2010, zri “Shpenzime operative”, t’i shtohet fondi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama