Rezultate te kerkimit per termin: +Zve

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.869Z

Zveçani shkon në rivotim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që më 1 dhjetor të përsëriten zgjedhjet në tri vendvotime në Komunën e Zveçanit. Gjatë kësaj mbledhjeje, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duke u bazuar në vendimin e Panelit Zgjedhor për A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.389Z

Vrasje në Zveçan

Është raportuar se në Korile të Epërme të komunës së Zveçanit pas një mosmarrëveshje i dyshuari nga nacionaliteti serb ka sulmuar viktimën e po të njëjtit nacionalitet. Si pasojë e lëndimeve, viktima ka ndërruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.792Z

Komunat Zveçan dhe ZubinPotok ndryshojnë statutet

Kuvendet komunale Zveçan dhe Zubin Potok, kanë harmonizuar të enjten mbrëma, përkatësisht ditën e fundit të afatit ligjor, statutet e tyre me Ligjin për Vetëqeverisje Lokale të Kosovës.Me dy të tretat e votave, këto dy komuna mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.429Z

Serbët betonizojnë barrikadën në Zveçan

ZVEÇAN- Barrikada në vendin Kërshi i Dudit në komunën e Zveçanit, të cilën para disa netësh KFOR u përpoq ta heqë, është përforcuar dhe betonuar.Barrikada e lartë 2.5 metra është betonuar mbrëmë, nd&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.516Z

Kontrabandim me lopë në Zveçan

Raportohet se në fshatin Srbovac të komunës së Zveçanit, Njësitë Policore gjatë kontrollit në automjetin transportues me targa vendore të cilin e drejtonte i dyshuari, kanë gjetur 6 krerë lopë të cilat dyshohet të jenë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.187Z

Kosovë, autokolona e KFOR-it kalon në Zveçan

MITROVICE -  Autokolona e KFOR-it kaloi në Zveçan, pas një marrëveshjeje me zyrtarët e strukturave paralele serbe të kësaj komune. Lajmin e bëjnë të ditur mediat serbe, sipas të cilave autokolona përbëhej nga një autovin&cc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.057Z

Jaccobson qëndroi në Zveçan

Ambasadorja amerikane në Kosovë Ann Tracey Jacobson dhe drejtoresha e USAID-it Maureen Shauket kanë vizituar sot komunën e Zveçanit, njofton kumtesa nga Ambasada Amerikane në Prishtinë. Dy zyrtaret e larta amerikane me këtë rast kanë qëndruar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama