Rezultate te kerkimit per termin: +Zvends

Total: 81
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Real skrkon zvends t Pepes

Sipas t prditshmes spanjolle As, komiteti sportiv i Real Madrid ka vendosur q mos ta krkoj zvendsuesin e mbrojtsit portugez Pepe, n afatin kalimtar t janarit. Pas shum emrave q qarkullonin ditve t fundit n shtypin spanjoll, si zvendsues t t lnduarit portugez, t martn ka arritur prgnjeshtrimi. Sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Lesi fton të majtët për bashkëpunim në Strategjinë e Turizmit

Strategjia Kombtare pr zhvillimin e Turizmit, e hartuar fillimisht n vitin 1993 dhe e ripunuar n 2005-n do t shqyrtohet srish nga Ministria e Turizmit, pr ta prditsuar me akte t reja synimin e qeveris pr ta kthyer Shqiprin n nj destinacion t rndsishm turistik t Mesdheut. Kjo nism shte ditur nga zven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.350Z

Pittella: Mbështesim heqjen e shpejtë të vizave

Pas komisioneres pr Punt e Brendshme n KE Cicilia Malmström edhe zvends Presidenti i Parlamentit Europian Xhani Pittella ka dhn garanci pr t lobuar pr prshpejtimin e procesit t liberalizimit t vizave pr vendin ton. Nga qyteti i Durrsit Pittela ka deklaruar se sht i angazhuar pr t mbshtetur Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.646Z

Fasonistët, kërkojnë lehtësim të barrës fiskale

Fasonistt dhe Shoqata e Eksportuesve, krkojn lehtsim t procedurave fiskale nga ekzekutivi, pasi kriza globale, sipas tyre, po jep ndikimin e saj edhe n bizneset e tyre. Gjat nj takimi q prfaqesusit e ktyre bizneseve zhvilluan me Zvends Kryeminitrin Meta dhe me Ministrin Ekonomis Prifti, propozuan q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.323Z

Meta në Kroaci, merre garanci për vizat

Shqipria dhe Kroacia rikonfirmojn vullnetin pr thellimin e bashkpunimit n t gjitha fushat. Zvends Kryeministri dhe Ministri i Jashtm, Ilir Meta u prit n Zagreb n nj takim nga homologu kroat, Gordan Jandrokovi, me t cilin vlersuan marrdhniet e shklqyera mes dy vendeve, sidomos sa i takon dialogut pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.470Z

Qeveria nis punën për asfaltimin e sheshit Skënderbej

Brenda nj jave sheshi "Sknderbej", do t rikthehet n gjendje normale. Ministria e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit nisi n mesdit punimet pr asfaltimin e sheshit “Sknderbej". Specialist t ksaj ministrie, jan ndar n grupe duke nisur punn nga matjet pr rregullimin d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.432Z

Të huajt, 300 milionë euro në ujësjellësa

Investimet n ujsjellsa dhe trajtimi i integruar i burimeve ujore jan nj drejtim ku gjithnj e m shum po prqndrohen investimet e huaja. Zvends ministri i transporteve Edmond Haxhinasto thot se s bashku me projektet e miratuara n ujsjellsa prqndrohen rreth 300 milion euro. “N ujsjells- ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama