Rezultate te kerkimit per termin: +Zvendsdrejtori

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Miratohen në komision ndryshimet për ligjin e SHISH

Komisioni i ligjeve ka miratuar ndryshimet n ligjin pr “Shrbimin Informativ t Shtetit”, duke prfshir n nj variant prfundimtar, propozimet e bra nga Kshilli i Ministrave dhe SHISH-i. Ka qen vet kreu i ktij dikasteri, Bahri Shaqiri i cili tha se kto amendime, bhen me synim pr t’iu pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.978Z

Tatimet, ndëshkimi ndaj punonjësve, ndryshojnë procedurat

Me ndryshimet e bëra, zëvendësdrejtori që do të kryesojë komitetin disiplinor Qeveria shton kompetencat e ministrit t Financave pr ndshkimin e punonjsve t administrats tatimore qendrore q shkelin ligjin. Kshilli i Ministrave ka miratuar dje nj ndryshim n vendimin “Pr p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.338Z

Brezovica, shtje teknike

Edhe pse Bordi i Agjencis Kosovare t Privatizimit dy her prfshiu n list t shitjeve tri ndrmarrje t vogla t kompleksit turistik Brezovica: Kafeterin Shtrpc, Restorant Kasollja Brezovic dhe Kasollja e vogl me trungje Murzhic-Brezovic, i hoqi ato fillimisht nga rrethi i 40 e m von edhe nga ai i 41-t i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.349Z

Pas zbulimit të skemës së mashtrimit, bizneset në sitën e tatimeve

Tatimort do t kalojn n sit t gjith bizneset q mendohet se i jan shmangur pragut t ri t tatimit t vlers s shtuar, nprmjet falimentimit t qllimshem dhe rihapjes s aktivitetit me emr t ri. Kjo skem e re e mashtrimit, u zbulua nga kreu i Konfindustrias, Gjergj Buxhuku, gjat nj interviste pr TV Klan. Zve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Qeveria vendos për shkarkimin e tatimorëve

Ndryshon procedura pr masat disiplinore, me juri dhe shumic votash Pr tatimort q shkelin ligjin, duke abuzuar pr postin, do t ket procedur t re pr marrjen e mass deri n shkarkimin nga detyra. Qeveria vendosi dje t ndryshonte VKM-n me numr 1184, “Pr prcaktimin e procedurave t rekrutimit e t emr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.631Z

Trusti s`i kthen as gjysmn

Trusti i Kursimeve Pensionale ka prmbyllur edhe muajin nntor me kthim pozitiv n investime me 4.4 milion euro. Megjithat, mbetet ende larg normalizimit t situats dhe kthimit t humbjeve q psoi vitin e kaluar. Gjat tr vitit 2009 Trusti n total ka realizuar kthim n investime 36.9 milion euro, ndrsa vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Shkurtimet në buxhet, Komisioni i Sigurisë mbështet SHISH-in

Rikthehet tek Ekonomia buxheti për këtë shërbim Buxheti pr Shrbimin Informativ Shtetror nuk duhet t shkurtohet n masn e prcaktuar n projektbuxhetin e mbrritur n Kuvend. Kt mendim ka shprehur dje Komisioni i Siguris gjat diskutimeve t ndryshimeve n buxhetin e vitit 2010. N kons

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama