Rezultate te kerkimit per termin: +Zvendskryeministri

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Vizat, Aliu: Regjimi i ri pr faj t qeveris shqiptare

Zvendskryeministri i Qeveris s Maqedonis, Imer Aliu deklaroi pr agjencin INA se faji pr shtjen e vizave i takon Qeveris shqiptare. Jam i detyruar t bj nj prononcim publik lidhur me shtjen e vizave pr shkak se shohim munges impenjimi nga ana e Qeveris shqiptare. Me gjith angazhimin tim si zvendskryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Zëvendëskryeministri Meta, vizitë në Maqedoni

Zvendskryeministri dhe njhersh ministri i Jashtm, Ilir Meta, do t zhvilloj nj vizit zyrtare n Maqedoni. N vizitn e tij n shtetin fqinj zvendskryeministri Meta do t takohet me Kryeministrin Nikolla Greuvski; Presidentin Gjorgje Ivanov; kryeparlamentarin Trajko Veljanovski dhe homo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.621Z

Kui n Konferencn pr Ballkanin Perndimor

Zvendskryeministri Hajredin Kui udhton sot pr n Bruksel, ku do t marr pjes n Konferencn pr Ballkanin Perndimor, me temn Tejkalimi i krizs ekonomike, nga bashkpunimi regjional n antarsimin n BE. Sipas nj njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, n kuadr t vizits n Bruksel, Kui do t marr pjes edhe n nj dark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

SHBA, Meta takohet me Steinberg

N vazhdim t vizits s tij n Washington DC, zvendskryeministri Ilir Meta u prit nga zvendssekretari amerikan i Shtetit, Steinberg. N takim sht diskutuar n lidhje me cshtjet e siguris. Zvendskryeministri Meta paraqiti qndrimin e qeveris shqiptare pr pjesmarrje aktive n operacionet ndrkombtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.248Z

Meta në Spitalin Ushtarak: Qeveria do të ofrojë ndihmën e nevojshme

Zvendskryeministri, njkohsisht ministri i Jashtm, Ilir Meta, vizitoi dje t plagosurit e aksidentit n Fush-Arrz, t cilt ndodhen n Spitalin Ushtarak. Meta theksoi pr mediat se ndihet i tronditur nga kjo tragjedi e rnd q ka prekur gjith opinionin publik, duke shtuar se vlerson solid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Meta përshëndet vendimin e GJND për pavarësinë e Kosovës

ZvendsKryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme t Republiks s Shqipris, Ilir Meta ka prshndetur sot mendimin kshillimor t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, si organi kryesor i drejtsis ndrkombtare, q konfirmon n mnyr t qart se shpallja e pavarsis s Kosovs sht nj akt i ligjshm dhe n prputhje me t Dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Meta: Nuk ka letër në SHBA. Vizat, marshim i pa ndalshëm Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','3

Ministri i Jashtm Ilir Meta, prgnjeshtroi disa media, sipas t cilave dikasteri i tij ka pasur shkmbim letrash mes tij dhe Sekretares s Shtetit n lidhje me punn e kryer nga ambasadori amerikan n largim, Uidhers n Tiran. Zoti Meta, deklaroi gjithashtu se Shqipria ka plotsuar t gjitha kriteret pr liber

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama