Rezultate te kerkimit per termin: +Zvic

Total: 2533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.845Z

Zvicër, emigranti që u bë ambasador (Video)

Naim Malaj është njëri prej atyre mijërave shqiptarëve të Kosovës i cili emigroi në Zvicër si pasojë e gjenocidit serb. Fillimisht do të punonte si asistent social e me kalimin e viteve fitoi të drejtën për të qenë shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.970Z

Gatusso Milanit: Shiko shqiptarët në Zvicër!

Ish mesfushori i Milanit, Gennaro Gatusso i ka bërë thirrje Milanit që të shikoj talentët në Zvicër nëse mendon që të krijoj një skuadër me futbollistë të rinjë. Në mesin e kombësive të talentëve në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.630Z

Bie numri i kosovarëve në Zvicër

ZVICER-“Në Zvicër është në rënie numri i kosovarëve”. Kështu kanë deklaruar zyrtarët nga Zyra Federale për Statistika (OFS) në Neuchatel për agjencinë e lajmeve “Presheva jonë”. Në Zvicër rez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.322Z

Rritet papunësia edhe në Zvicër

Gjatë muajit të nëntorit në entet e punësimit në Zvicër janë paraqitur edhe afërsisht 11 mijë të papunë të rinj. Ky numër i të paraqiturve është 9 për qind më i madh se në nëntorin e vitit 2011,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.924Z

Formacionet zyrtare: Angli - Zvicër

Angli – Zvicër, është ndeshja më interesante e natës së sonte për kualifikimet evropianit që mbahet në Francë. Anglia tani ka siguruar pjesëmarrjen, dhe një gjë të tillë kërkon ta bëjë edhe Zvicra. AdPlat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.403Z

Zvicër, rritet popullsia për shkak shqiptarëve

BERNË-Numri i popullsisë në Zvicër është rritur dukshëm viteve të fundit. Vetëm vitin e kaluar ky numër u rrit për rreth 100,000, dhe kjo për shkak të huajve, sidomos shqiptarëve, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jon&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.989Z

Formacionet zyrtare: Zvicër - San Marino

Zvicra nga ora 20:45, do të presë San Marinon në kuadër të kualifikimeve për Euro 2016. Janë 2 shqiptarë, që nga minuta e parë e nisin ndeshjen për Zvicrën. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Më poshtë i gjeni fo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama