Rezultate te kerkimit per termin: +Zvicra

Total: 5051
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.645Z

Zvicra ‘kosovare’

Zvicra është Kombëtare e cila çdo katër vjet duhet të zhvillojë luftë të ashpër për t’u kualifikuar në Kampionatin botëror. Helvetikët janë kualifikuar tetë herë për Botëror, ndërsa rezultatet më të mira i arritën më 1934, 1939 dhe 1954. Këtë vit në garën që do të zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.918Z

Zvicra, favorite

Paraqitjet e shkëlqyeshme në fazën e grupeve e kanë bërë Zvicrën favorite për ta fituar Kampionatin evropian U21. Merita të mëdha për këtë kanë edhe futbollistët shqiptarë, që janë pjesë e Helvetikëve. Selektori Pierluigi Tami beson se ekipi i tij do të fitojë ndaj Republikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.415Z

Zvicra befasohet nga Islanda

Zvicra është befasuar nga Islanda në minutat e fundit . Miqtë arritën të bëjnë një rikthim të jashtzakonshëm të rezultatit nga 1-4 në 4-4. Në këtë ndeshje nga fillimi për Zvicrën startuan Shaqiri, Behrami, Xhaka dhe Xhemajli. Gudmundsson e hapi serinë e golave me një gol në minu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.990Z

Zvicra, shqiptarët bëhen plot 7

Bëhen plot 7 futbollistët shqiptarë, të cilët përfaqësojnë kombëtaren zvicerane në arenën ndërkombëtare në nëj grumbullim të vetëm. Përfaqësuesja helvetike do të ketë më shumë se kurrë ngjyrat kuqezi në miqësoret e këtij muaji pas publikimit të listës së fundit të tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.359Z

Zvicra, tifozët mbështetin ekipin

Megjithëse Zvicra është skuadra e parë e eliminuar nga EURO 2008, fansat e kombëtares së vendit organizator nuk e kanë braktisur ekipin. Rreth 2 mijë tifozë u paraqitën në stërvitjen e djeshme duke brohoritur me entuziazëm lojtarët dhe trajnerin Kuhn. Këta të fundit vonuan fillimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.930Z

Zvicra i afrohet Brazilit

Kombëtarja e Zvicrës ka mundur me rezultatin 2:0 Norvegjinë, në një ndeshje jo të lehtë në Oslo. Pas një rezultati jo shumë të mirë në shtëpi ndaj Islandës ku barazuan 4-4, ishte momenti i duhur që zvicerianët të hedhin një hap të madh drejt botërorit. Skuadra e Otmar Hitcfeld,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.719Z

Zvicra apel politikes shqiptare

brbrNe kulmin e fushates zgjedhore qe po zhvillohet ne Shqiperi Zvicra apelon per me shume konsensus mes politikes shqiptare per te ardhmen e vendit Apeli vjen nga Elisabet Van Capeller Drejtore e Bashkepunimit per Evropen Juglindore ne Departamentin Fedarel per eshtjen e Jashtme te Zvicres Zonja Cp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama