Rezultate te kerkimit per termin: +Zvicres

Total: 952
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.222Z

Emerohet ambasadori i Zvicres

Shefi i deritanishem i Zyres se Zvicres ne Kosove, z. Lukas Beglinger, do te jete ambasadori i pare i Konfederates se Zvicres ne Republiken e Kosoves. Gjate nje takimi qe pati dje me te Presidenti i Republikes se Kosoves, Fatmir Sejdiu, Lukas e solli letren kredenciale te emerimit te tij Ambasador i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.950Z

Federata e Futbollit te Zvicres mbron Xhaken

brbrFederata e Futbollit te Zvicres ka deklaruar se nuk ka gjetur asnje shkelje ne festimet e Taulant Xhakes pas ndeshjes mes Young Bous dhe Bazel ku shume media deklaruan se nje ngritje e dores nga mesfushori kuqezi kishte shenjen e fashizmit Por komisioni i disiplines i federates zvicerane beri t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.448Z

Meta takon ambasadoren e Zvicres Enzler

06/10/2010Bashkepunimi Shqiperia dhe Zvicra do te nenshkruajne nje marreveshje bashkepunimi per asistence teknike mes Ministrise se Ekonomise Tregtise dhe Energjetikes dhe SECO Sekretariati Shteteror per Ceshtjet Ekonomike te shtetit zviceran. Keshtu kane rene dakord zv/kryeministri dhe ministri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.973Z

Libia: Embargo totale ndaj Zvicres

Libia paralajmeroi embargo ekonomike totale ndaj Zvicres pas tensionimeve te marredhenieve politike mes dy vendeve, ardhur kjo nga referendumi popullor i mbajtur ne vendin helvet i cili vendosi ndalimin e ndertimeve te metejshme te xhamive. Vendimi i shkeputjes i te gjithave shkembimeve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.709Z

Shqiptaret e Baselit kampione te Zvicres

Tre futbollistet e Kombetares Shqiptare Shkelzen Gashi Taulant Xhaka dhe Arlind Ajeti festojne titullin kampione te Zvicres me Baselinbr br Skuadra e tyre siguroi matematikisht titullin e 6-te radhazi dhe te 18-n ne histori pas barazimit pa gola me Yong Boys kur mbeten edhe 3 jave nga perfundimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.607Z

QSUT, 2 paciente drejt Zvicres

Mjeket e Qendres Spitalore Universitare "Nene Tereza" kane nisur gjate dites se djeshme dy pacientet me rende drejti Zvicres. Jane pikerisht Dylbere Preni dhe Versile Gjata, te cilat prej me shume se nje jave ndodheshin ne gjendje te rende shendetesore, nderkohe qe ditet e fundit situata e tyre ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.582Z

Ish-Guvernatori i Bankes se Zvicres leksione ne Shqiperi

Me ftese te Guvernatorit te Bankes se Shqiperise Ardian Fullani ish-Guvernatori i Bankes Kombetare te Zvicres Jean-Pierre Roth zhvilloi nje vizite zyrtare ne Shqiperi. Ne kuader te vizites ish-Guvernatori Zviceran Roth mbajti nje leksion me teme Zvicra shteti i vogel ishull i parase. Leksioni u zh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama