Rezultate te kerkimit per termin: +Zylyftar +Plaku

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.959Z

Publikohet enciklopedia për qarkun e Beratit

Pas një pune 8-vjeçare, del në treg një enciklopedi për qarkun e Beratit. Autor i veprës është gazetari Zylyftar Plaku, i cili këtë nismë e mori në mënyrë private, por dhe me financime private. Në këtë libër me 900 faqe lexuesit do të kenë mundësinë të mësojnë për his

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.662Z

Vitrina e librit, tituj të rinj

“Berati, enciklopedi", libri i autorit Zylyftar Plaku, cel vitrinen per kete jave. Nje galeri njohurish per historine, gjeografine, floren, faunen, artin, kulturen, sportin e personalitetet nga Berati, kucova dhe skrapari do te mund ti gjeni ne kete botim. Nje veper sintetizuese e naty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.515Z

Ndahet nga jeta perkthyesi Gjergj Zheji 1 2 3 4 5 1 vote e premte 11

Shkrimtari perkthyesi studiuesi i letersise dhe kultures shqipe Gjergj Zheji u percoll mes homazhesh per ne banesen e fundit. Ne kete ceremoni moren pjese kreret me te larte te shtetit shqiptar te cilet e vleresuan Zhejin si nje nga figurat me intelektuale te kombit. Azhornua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.109Z

Studentet e grafikes galeri dhe laborator 1 2 3 4 5 1 vote e premte 1

Persa kohe grafika zhvillohet ne dyert e mbyllura te laboratorit te Akademise se Arteve te pakte jane ata qe do te kene rastin te kuptojne procesin e punes qe duhet per te bere nje grafike. Pikerisht per ta bere laboratorin e studenteve te grafikes te prekshem per te gjithe publikun pedagoget dhe st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.284Z

Oso Kuka, hero me vulën e popullit, jo të qeverisë

Ai është heroi më popullor, më i dëgjuar, më i njohur, është kulmi i çdo heroizmi. Trimëria e tij ka marrë dhenë e përmasa që rrallë mund t‘i ketë një hero tjetër. Edhe koha që është aq e pamëshirshme nuk ka mundur ta fshijë namin e trimërinë, aq sa sot çdo trimëri e akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.295Z

Akt solidariteti me gazetën “TemA”

Nga TemaDega e Unionit të Gazetarëve Shqiptarë në Prefekturën e Shkodrës Për Bordin e Degës, Kryetari, Arben Lagreta dhe 2 anëtarët, Prelë Milani dhe Rifat Ymeri Dega e Unionit të Gazetarëve Shqiptarë në Prefekturën e Shkodrës është solidarizuar me deklaratën e Unionit të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama