Rezultate te kerkimit per termin: +Zylyftar

Total: 218
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.264Z

Promovohet monografia Raportim nga burgu nga Zylyftar Bregu

Zylyftar Bregu prezanton veprën “Raportim nga burgu”. Ne kete monografi autori trajton komunikimin ne burgje. Gjithashtu nje veper e re vjen nga Bashkim Hoxha romani “ Missing”. Libri rrah problemet sociale te diteve te sotme. “Raportim nga burgu” kjo ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.809Z

Raportim nga Burgu, promovohet libri i Zylyftar Bregut

Zylyftar Bregu promovoi botimin e tij “Raportim nga Burgu” mes akademikeve e shkrimtareve te shumte te pranishem per ta uruar per kete veper, ndryshe nga te tjerat. Artan Fuga foli rreth librit, duke e cilesuar si nje veper qe trajton nje çeshtje te parrahur me pare. Autori trajton komu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.718Z

Edhe ti, o Brut!?, një libër i ri nga Zylyftar Hoxha

Një libër me 200 shprehje lapidare nga mitologjia dhe historia Nga Zylyftar HOXHA Ideja për një libër të tillë më lindi një ditë rastësisht duke dëgjuar diskutimin e një deputeti në parlament, që sia kasha parë bojën ndonjëherë. I shkreti, qull në djersë e fytin shkarpë nga sik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.526Z

INTERVISTA/ Ismail Kadare: Lubonja shpifës ordiner, Zylyftar Ramizi foli kundër meje kur

Intervista e Ismail Kadaresë, shkrimtarit më të madh të gjallë të botës shqiptare dhe njëri ndër më të mëdhenjtë e kohës që jetojmë, dhënë për Mentor Nazarko në Konica.al, është rrëfimi më i plotë dhe më i strukturuar i raportit të tij me diktaturën. Ai shpjegon në i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.045Z

Zylyftar Ramizi: Ja si i rekrutonim bashkëpunëtorët e Sigurimit

Para disa kohësh, publiku shqiptar u njoh me një intervistë të zgjeruar të njërit prej personaliteteve të Kulturës dhe Arsimit shqiptar të viteve ’70-të, Mantho Bala. Ish- zëvendësministri Bala për më se 10 ditë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.364Z

PD: Kryetari i Edi Ramës në Ersekë, Orest Malushi qëllon me armë drejt anëtarit të PD-së, Zylyftar Byreku

Shartesa PS-Krim/Alibeaj: Shefat e policisë pastruan skemën e krimit, prishën kamerat e lokalit Partia demokratike ka denoncuar lirimin e banditit të Edi Ramës në Ersekë, i cili dy ditë më parë qëlloi me armë për të vrarë një anëtar të PD-së. Në një dalje para medieve, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.357Z

Kercenoi me arme biznesmenin lihet ne burg drejtori i Ujesjellesit

Erseke 4 mars 2016 NOAal - Gjykata ka lene ne burg drejtorin e Ujesjellesit te Ersekes Orest Malushi Ky i fundit akuzohet per kanosje pasi ka kercenuar me arme zjarri biznesmenin Zylyftar Byrekubr br Ngjarja u regjistrua pak dite me pare ne nje prej lokaleve ne Erseke Malushi u akuzua nga mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama