Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrtarve

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.534Z

RTK s’e ka zbatuar ligjin

Shumica e antarve t Komisionit pr legjislacion dhe gjyqsi t Kuvendit t Kosovs, t martn shprehn mendimin se publikimi i pasuris s zyrtarve t lart duhet t bhet t faqen elektronike t Agjencis kosovare kundr korrupsionit, por jo edhe t dhnat personale, ndrkaq n kt mbledhje, po ashtu u tha se duhet t fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Ndalimi i vizitës në Kosovë - i papranueshëm

Bogdanovi: Ministri pr Kosovn n qeverin e Serbis, Goran Bogdanovi, e ka cilsuar si t papranueshm ndalimin e vizitave t zyrtarve serb n Kosov nga ana e qeveris s Kosovs. Nprmjet nj deklarate pr media, Bogdanovi ka thn se vendimi me t cilin ndalohet edhe vizita e tij e planifikuar pr sot n Kosov, &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

EULEX: Për vizitat e zyrtarëve serbë vendos Prishtina

Misioni i BE-s Ndrkombtart theksojn se krert e Prishtins kan autoritet absolut Vendimi i Prishtins zyrtare q zyrtarve t lart serb t’u ndalohet n t ardhmen q t hyjn n Kosov, nse ata i keqprdorin vizitat e tyre atje pr qllime provokuese politike, ka ngjallur paknaqsi t madhe tek autoritetet e l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Pasurit e paligjshme fshihen jasht

Presidenti i Republiks Bamir Topi, ka deklaruar sot se raportet e zyrtarve me Inspektoratin e Lart t Deklarimit t Pasurive, jan shqetsuese, duke par se pasurit e ktyre personave bhen t ditura vetm n rastin e skandaleve q mund t ndodhin. Topi theksoi se t gjith ata zyrtar q nuk deklarojn pasurin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.493Z

Rama deklarohet i pastrehë, ILDKP bën hetimin

Zgjidhen me short 190 zyrtarët që do tu kontrollohet pasuria e plotë Pasuria e kryetarit t Bashkis s Tirans, njkohsisht kryetar i Partis Socialiste, Edi Rama, brenda pak kohsh do t kontrollohet me imtsi. Inspektorati i Lart i Deklarimit dhe Kontrollit t Pasurive zhvilloi dje sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.882Z

Korrupsioni në administratë, Basha: Kemi rezultate pozitive

Pagat e ulta, nj shoqri q e pranon gjersisht rryshfetin, lidhjet e ngushta shoqrore, kanq lufta kundr korrupsionit n Administratn Publike, t mbetet ende problem real. Dhe pse vitet e fundit statistikat tregojn nj numr t madh t rasteve t zyrtarve t akuzuar pr korrupsion, kto marrdhnie korruptive jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.196Z

Kercenohet klubi i Sportingut

Mbas pesimit te 12 golave ne Champion Lige tifozet e Sportingut te Lisbones nuk e kane kapercyer dot duke kercenuar me vdekje presidentitn, lojtaret dhe trajnerin.Sipas zyrtarve te Sportingut ne drejtim te klubit ka ardhur nje mori letrash te cilet kercenoheshin me vdekje.Gjate ndeshjes se fundit po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama