BalkanWeb

Artikujt e fundit ne sistemin tone
No Pic available

Eliminimi nga kupa i shuan Teutës ëndrrën europiane

Skualifikimi nga Kupa e Shqipërisë, kjo për faj të trajnerit Hasan Lika, i ka prerë shpresat e Teutës për të siguruar një biletë në fund të sezonit për në Kupat e Europës. Me eliminimin nga ky kompeticion, arritja e objektivi

No Pic available

Isa Mustafa kandidon sërish për Kryetar të LDK-së

Isa Mustafa e ka në plan sërish të jetë kandidat për Kryetar të LDK-së, në zgjedhjet që pritet të nisin muajin ardhshëm. Burime të Express kanë thënë se Mustafa fillimisht po synon ta marrë pozitën e Kryeminist

No Pic available

Në New York do ndërtohen 10.000 shtylla interneti që do të mundësojnë Wi-Fi falas

SHBA-New Yorku do të ofrojë internet falas në hapësirat publike, falë një rrjeti të quajtur LinkNYC që do të sjellë Wi-Fi falas. Rrjeti LinkNYC është krijuar nga bashkëpunimi i qeverisë së qytetit me disa kompani të ndry

No Pic available

Lushnjë, 3000 euro për një vend mësuese, arrestohet Drejtoresha e Arsimit

LUSHNJË-Policia e qytetit të Lushnjës arrestoi ditën e sotme Drejtoreshën e Arsimit, djalin e saj dhe një mësues fiskulture të akuzuar për korrupsion. Burime nga policia bëjnë me dije se në pranga janë vënë Drejtoresha e Arsimit, Liza Tabaku, djali i saj Xhanluka Tabaku si dhe mësue

No Pic available

FOTOLAJM/ Tare rrëmon në fotot e harruara: Ushtari italian qethet në front 

TIRANË – “Një nga fotot e mrekullueshme të frontit në Luftën e Parë Botërore në Shqipëri. Ushtar italian duke u qethur.” Me këtë diçiturë ka postuar një fotografi në internet, Auron Tare, kreu i Agjensisë Kombëtare të Bregdetit, i cili gjithnjë rrëmon në histor

No Pic available

Mediu propozon: Të organizojmë protesta në çdo qytet të Shqipërisë

TIRANË – Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, duke përshëndetur “praninë e jashtëzakonshme të 200 mijë protestuesve” sot në sheshin “Skënderbej”, ka hedhur propozimin që protesta e Tiranës të shpërndahet dhe një e tillë të organizohet në çdo

No Pic available

Protesta e PD-së, Tahiri: "Vetëm politikë. Pa asnjë lidhje me njerëzit e zakonshëm"

TIRANË – Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e ka konsideruar protestën e sotme të PD-së “Vetëm politikë. Pa asnjë lidhje me njerëzit e zakonshëm!” Komenti i tij i shkurtër ka ardhur në përfundim të mitingut q&eum

No Pic available

Jahjaga në Emiratet e Bashkuara, merr përkrahje për kirurgjinë e fëmijëve

KOSOVE-Kosova, së shpejti do të ketë qendrën kirurgjike të fëmijëve dhe departamentin për trajtimin e kancerit të fëmijëve në kuadër të QKUK-së. Këtë projekt do e përkrahë nëna Mbretëreshë e

No Pic available

Jolie tërhiqet nga aktrimi, tani vetëm pas kamerave

Aktorja Angelina Jolie së shpejti do të heqë dorë nga aktrimi. Këtë deklaratë Jolie e ka bërë për revistën “Du Jour”, ku është shprehur se dëshiron të angazhohet më tepër në prodhimin e filmave

No Pic available

Rekordi për shkrimin më të shpejtë të mesazheve tekst thyhet me anë të një iPhone 6 Plus

Adoleshenti brazilian, Marcel Fernandes Filho, arriti të fitojë një vend në Librin Guinness të Rekordeve Botërore për shpejtësinë më të madhe të shkrimit të mesazheve tekst nëpërmjet telefonit Samsung Galaxy S4. Nëpë

No Pic available

Rama: Mos gënjejmë veten, nuk ka zhvillim pa mund

TIRANË-Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së opozitës kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike dhe taksave. Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’ Rama shkruan se askush nuk do e ndalë që t&eum

No Pic available

Prishtinë, thyhen xhamat e zyrave të LDK-së

PRISHTINE –Thyhen xhamat e zyrave të degës së LDK-së në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë. “Rasti është raportuar sot në mëngjes dhe të gjitha njësitet përgjegjëse policore menjëherë i janë pë

No Pic available

Jonuz Hasani i Republikanëve kalon në LDK

KOSOVE-LDK-ja në Gjilan ka mbajtur konferencë për media, ku njoftoi se këshilltari komunal Jonuz Hasani deri tani nga radhët e Repulikanëve, tashmë zyrtarisht kaloi në LDK. Në një komunikatë për media thuhet se Hasani u deklarua se me vulln

Çelet bunkeri antiatomik, Rama: Se fshehim më të shkuarën, do hapim dosjet

Çelet bunkeri antiatomik, Rama: Se fshehim më të shkuarën, do hapim dosjet

TIRANË-Kryeministri Edi Rama ka çelur sot për publikun ekspozitëm video-muzeale “Bunk Art”, një bunker pesëkatësh i ndërtuar nga ish diktatori Enver Hoxha, ku ishin vendosur zyrat dhe banesat e udhëheqësve të lartë komunistë nga ku do të drejtonin dhe vendin gjatë kohës

No Pic available

Lushnjë, arrestohen Drejtoresha e Arsimit me të birin dhe mësuesi i fiskulturës

LUSHNJË-Policia e qytetit të Lushnjësarrestoi ditëne sotme Drejtoreshën e Arsimit , djalin e saj dhe një mësues fiskulture të akuzuar për korrupsion. Burime nga policia bëjnë me dije se në pranga janë vënë Drejtoresha e

No Pic available

Kryeparlamentari Meta, të hënën viziton Gjilanin

TIRANE-Të hënën, Ilir Meta, kryetar i Kuvendit të Shqipërisë do të jetë në Gjilan. Të paktën kështu thotë shefi i Grupit të Këshilltarëve të LDK-së në Gjilan, Avdyl Aliu. Aliu ka thënë se kohëve të fundit, si asnjëherë më parë, Komuna e Gjilanit është e vërshuar nga viz

Çelet “Bunk Art”, Rama: Se fshehim më të shkuarën, do hapim dosjet

Çelet “Bunk Art”, Rama: Se fshehim më të shkuarën, do hapim dosjet

TIRANË-Kryeministri Edi Rama ka çelur sot për publikun ekspozitëm video-muzeale “Bunk Art”, një bunker pesëkatësh i ndërtuar nga ish diktatori Enver Hoxha, ku ishin vendosur zyrat dhe banesat e udhëheqësve të lartë komunistë nga ku do të drejtonin dhe vendin gjatë kohës

No Pic available

Aksioni për energjinë, Ahmetaj: Do tu kthejmë qytetarëve paratë dhe mundin e humbur

TIRANE - Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj iu bashkua sot në terren aksionit kundër lidhjeve të paligjshme të energjisë. Së bashku me Drejtorin e OSHEE Arben Seferi, Ministri Ahmetaj vizitoi zonën pranë ish-Kino

No Pic available

Berisha: Mbi 250 mijë qytetarë në shesh, protesta më e madhe që ka njohur Tirana

TIRANE - Në përfundim të protestës përpara Kryeministrisë, ish-kryeministri Sali Berisha shprehet i bindur se në shesh ishin sot mbi 250 mijë qytetarë. Në një reagim në rrjetin social “Facebook”, Berisha thekson se kjo ishte pro

No Pic available

Portugali, Ish-kryeministri socialist arrestohet për pastrim parash

PORTUGALI-Ish-kryeministri socialist i Portugalisë, José Socrates është arrestuar gjatë një hetimi për mashtrim tatimor, pastrim parash dhe korrupsion. Zyra e prokurorit publik thotë se hetimi përqendrohet mbi operacionet bankare dhe transfertat e

Protesta, Basha: 200 mijë shqiptarë në shesh. Kjo qeveri është fatkeqësi, po godet pas shpine

Protesta, Basha: 200 mijë shqiptarë në shesh. Kjo qeveri është fatkeqësi, po godet pas shpine

TIRANE - Përpara protestuesve të shumtë që kishin mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kryetari i opozitës Lulzim Basha i siguroi qytetarët se opozita nuk do të lejojë që qeveria t’i gjunjëzojë ata. Kreu i demokratëve i bëri thirrje kryeministrit Rama që të d�

Hapet bunkeri antiatomik, Rama: Nuk rishkruajmë historinë, ekspozojmë të shkuarën

Hapet bunkeri antiatomik, Rama: Nuk rishkruajmë historinë, ekspozojmë të shkuarën

TIRANË-Kryeministri Edi Rama ka çelur sot për publikun ekspozitëm video-muzeale “Bunke Art”, një bunker pesëkatësh i ndërtuar nga ish diktatori Enver Hoxha, ku ishin vendosur zyrat dhe banesat e udhëheqësve të lartë komunistë nga ku do të drejtonin dhe vendin gjatë kohës

No Pic available

Merkel i thotë ”jo” njohjes së Palestinës

GJERMANI-Pas njohjes së Palestinës nga qeveria zvicerane, nga parlamenti britanik, ai irlandez dhe spanjoll si edhe pas një hapjeje të kujdesshme nga ana e Italisë, nga Gjermania vjen një ”jo” e thatë për njohjen e njëanshme të shtetit pa

No Pic available

SHBA, ja si duhet të vishen gazetarët gjatë vizitës së William & Kate!

NJU JORK – Buckingham Palace paralajmëron gazetarët amerikanë dhe i fton ata të respektojnë kodin e veshjes, gjatë vizitës së princit britanik William dhe bashkëshortes së tij, Kate. “Gazetarët e interesuar të cilët do t&eu

Pritet protesta e PD-së, marshimi nis nga sheshi

Pritet protesta e PD-së, marshimi nis nga sheshi "Skënderbej", ja detajet

TIRANE - Protesta e sotme e demokratëve do të nisë në orën 12:00 me një marshim nga sheshi "Skënderbej" për të vijuar më pas në bulevardin përpara Kryeministrisë. Qytetarë të shumtë janë mbledhur në sheshin “Skënderbej”, në pritje për të nisur marshimin, për të k�

Hapet bunkeri i fshehtë antiatomik, Rama: Çudira të vjetra e surpriza të reja

Hapet bunkeri i fshehtë antiatomik, Rama: Çudira të vjetra e surpriza të reja

TIRANË-Kryeministri Edi Rama ka çelur sot për publikun ekspozitëm video-muzeale “Bunke Art”, një bunker pesëkatësh i ndërtuar nga ish diktatori Enver Hoxha, ku ishin vendosur zyrat dhe banesat e udhëheqësve të lartë komunistë nga ku do të drejtonin dhe vendin gjatë kohës

No Pic available

Berisha: Rama i tmerruar nga protesta, ka përgatitur për vete bunkerin e bllokut!!

TIRANE - Ndërsa kryeministri Rama ndodhej në ceremoninë e çeljes për publikun të bunkerit antiatomik, ish-kryeministri Sali Berisha ironizoi aktivitetin me një postim në rrjetin social “Facebook”, duke shkruar se Rama ka hapur bunkerin e bllokut

No Pic available

Gabriel Garko vjen në Tiranë, çmenden femrat në “Facebook”

TIRANE - Ditën e hënë starton dhe edicioni i 5-të i “Dancing with the stars”. Tashmë që emrat e konkurrentëve janë zbuluar, një tjetër surprizë ka entuziazmuar publikun, sidomos femëror. Një prej meshkujve më seksi dhe

No Pic available

Në burgun ku të gjithë duan të jenë homoseksualë -VIDEO

SHBA-Në një burg në Los Angelos, SHBA, ekziston një pavijon ku janë të vendosur vetëm të burgosurit homoseksualë. Për t’u vendosur aty, po “luftojnë” të gjithë tjerët. Pavijoni nuk ka ndonjë të ve&

No Pic available

Emigrantët falënderojnë SHBA: Më shumë mundësi për familjet

SHBA - Shumë hispanikë e mirëpresin njoftimin e presidentit Barak Obama për të mos i deportuar miliona banorë të Shteteve të Bashkuara pa dokumente. Në Los Anxhelos shumë emigrantë ishin mbledhur mbrëmë për të parë njoft

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama