News of Albania

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Lamtumira e fundit e Ergi Dinit! Lot dhe dhimbje gjatë varrimit |VIDEO

Lamtumira e fundit e Ergi Dinit! Lot dhe dhimbje gjatë varrimit |VIDEO

Transmetuar më 26.11.2016 - 10:14 Mjaft i ri në moshë, në kulmin e karrierës, këngëtari Ergi Dini vetëm 22 vjeç, u nda nga jeta në një aksident tragjik me motor, mbrëmjen e 21 nëntorit në Tiranë, bashkë me sh

Një vit nga vdekja e bashkëshortes, Stefi Prifiti mesazh prekës për Marinën |FOTO

Një vit nga vdekja e bashkëshortes, Stefi Prifiti mesazh prekës për Marinën |FOTO

Transmetuar më 26.11.2016 - 10:43 Ka kaluar një vit që nga dita kur këngëtari Stefi Prifti humbi bashkëshorten e tij, Marinën. Stefi nëpërmjet rrjetit social Instagram, ka kujtuar sot me një mesazh prekës humbjen e njeri

Goditi me grusht fansin, Rita Ora i del në mbrojtje Justin Bieber

Goditi me grusht fansin, Rita Ora i del në mbrojtje Justin Bieber

Transmetuar më 26.11.2016 - 11:43 Justin Bieber vazhdon të rrisë reputacionin e tij si një këngëtar që nuk kujdeset shumë për fansat e tij, sidomos pasi gjakosi një fans në Barcelonë, duke e goditur me grusht. Por Rit

Bukuroshja nga India kurorëzohet “Miss Globe 2016”

Bukuroshja nga India kurorëzohet “Miss Globe 2016”

Transmetuar më 26.11.2016 - 14:25 Plot 40 kandidate nga e gjithë bota parakaluan në skenën madhështore të Miss Globe 2016 mbrëmjen e 25 nëntorit, dhe kurora e lakmuar shkoi për Miss India, Dempile Chetan Patel. Bukuroshja fili

Shisnin makina luksi te trafikuara shkaterrohet banda me 13 anetare

Shisnin makina luksi te trafikuara shkaterrohet banda me 13 anetare

Goditet nje tjeter rast i Trafikimit te mjeteve motorike Burime nga Policia e Shkodres bejne me dije se jane sekuestruar ne total 13 mjete si dhe procedohen ne gjendje te lire 13 shtetas Operacioni i koduar Luks 2 u shtri ne rrethet Shkoder Malesi e Madhe Lac Lezhe Tirane dhe Vlorebr br Mesohet se

Kapet gomonia me 15 tone droge ne pranga tre shqiptare FOTO

Kapet gomonia me 15 tone droge ne pranga tre shqiptare FOTO

Nje sasi prej 15 tonesh lende narkotike kanabis sativa jane kapur naten duke u gdhire dita e sotme ne Bari te Italise Operacioni eshte bere nga ana e Guardia di Financa dhe policise shqiptarebr br Pas 7 ore ndjekje nga Kepi i Rodonit deri ne Mola te Barit Itali u kap dhe u bllokua nje gomone me le

E moshuara bie nga ura dhe perfundon ne lume gjen vdekjen

E moshuara bie nga ura dhe perfundon ne lume gjen vdekjen

Tirane 26 nentor 2016 NOAal - Nje grua ka gjetur vdekjen pasi ka rreshqitur aksidentalisht nga ura duke perfunduar ne lume Ngjarja ka ndodhur diten e djeshme ne uren e varur qe lidh Valiasin me Laknasinbr br Burime nga policia bejne me dije se viktima eshte identifikuar si shtetasja Xhuma Neziri 6

Kercenoi me telefon se do bente akte terroriste nen hetim nje i burgosur

Kercenoi me telefon se do bente akte terroriste nen hetim nje i burgosur

Nje i denuar ne burgun e Fush  Krujes eshte vene nen hetim per akte terroriste pasi nga burgu ku ai vuan nje denim dyshohet se ka telefonuar dhe ka kercenuar se do te bente akte terroristebr br Si rezultat i monitorimit dhe punes se bere  nga Drejtoria e  Antiterrorit me date 25 nentor 20

Nishani leter Kuvendit Rezerva kritike per buxhetin e ushtrise

Nishani leter Kuvendit Rezerva kritike per buxhetin e ushtrise

Transmetuar me 26112016 - 1125 Tirane 26 nentor 2016 NOAal - Presidenti i Republikes Bujar Nishani u eshte drejtuar me nje leter deputeteve te Kuvendit te Shqiperise per buxhetin e vitit 2017br br Sipas Nishanit edhe kete vit buxheti i planifikuar nuk r

Letra e Nishanit per buxhetin Kodheli Buxheti i planifikuar asnje shkelje

Letra e Nishanit per buxhetin Kodheli Buxheti i planifikuar asnje shkelje

Transmetuar me 26112016 - 1413 Tirane 26 nentor 2016 NOAal- Ministria e Mbrojtjes ka reaguar zyrtarisht pas letres qe kreu i Shtetit Bujar Nishani i nisi deputeteve dhe kreut te Kuvendit Ilir Meta Ne sqarimin e Kodhelit perkunder pretendimeve te Nishanit the

Meta takon ne Berlin Kurt Beck Programe konkrete te formimit profesional per te rinjte

Meta takon ne Berlin Kurt Beck Programe konkrete te formimit profesional per te rinjte

Transmetuar me 26112016 - 1542 Gjate qendrimit te tij ne Berlin Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim z Ilir Meta u prit ne nje takim te vecante nga Presidenti i Fondacionit Friedrich Ebert FES z Kurt Beck te cilit i shprehu mi

Protestuan kunder impiantit te mbetjeve procedohen 5 banore

Protestuan kunder impiantit te mbetjeve procedohen 5 banore

Fier 26 nentor 2016 NOAal - Policia e Fierit ka proceduar penalisht pese persona banore te Mbrostarit te cilet diten e djeshme moren pjese ne proteste duke bllokuar edhe aksin rrugor Lushnje-Fier  Sipas policise protesta ishte e paligjshme duke penguar edhe qarkullimin e mjetevebr br Specialist

Shkaterrohet grupi i hajduteve te banesave 4 persona te arrestuar

Shkaterrohet grupi i hajduteve te banesave 4 persona te arrestuar

Durres 26 nentor 2016 NOAal - Policia e Durresit ka goditur nje bande hajdutesh qe ishin kthyer ne makthin e banoreve te qytetit bregdetar Sipas njoftimit policia ka prangosur 4 persona ka dokumentuar se paku 8 vjedhje dhe ka zbuluar skemen se si kryheshin atobr br Ne pranga u vune shtetasit Doria

Lirohet mjeku i kardiologjise gjykata Arrestim i paligjshem

Lirohet mjeku i kardiologjise gjykata Arrestim i paligjshem

Shkoder 26 nentor 2016 NOAal - Gjykata e Shkodres le te lire mjekun kardiolog Edi Smajlaj Ne seancen e sotme te vleresimit te mases se sigurise kjo gjykate cilesoi te paligjshem arrestimin e mjekut Smajlajbr br Vendimi eshte marre paraditen e sotme ndersa dhjetera mjeke protestuan per te 3-ten dit

Trafik i renduar ne rrugen Durres- Tirane radha arrin ne 6 km

Trafik i renduar ne rrugen Durres- Tirane radha arrin ne 6 km

Kaos ne trafik ne autostraden Tirane- Durres Situata e trafikut pasditen e sotme paraqitet mjaft e renduar per automjetet qe leviznin nga Durresi per te hyre ne Tiranebr br Shoferet e automjeteve jane duke u perballur me nje trafik vertet te renduar dhe problematik ku radhet e automjeteve arrijne

Një mënyrë e pazakontë se si babai i heq dhëmbin djalit |VIDEO

Një mënyrë e pazakontë se si babai i heq dhëmbin djalit |VIDEO

Transmetuar më 25.11.2016 - 08:20 Një baba amerikan ka gjetur një mënyrë vërtetë të pazakontë për t’i shkulur dhëmbin djalit të tij. Dhe i vogli duket shumë i gëzuar. Dhëmbin ia lidhi me një pe dhe

Si u lirua nga Gjykata e Tiranes trafikanti mbyti Evropen me kokaine

Si u lirua nga Gjykata e Tiranes trafikanti mbyti Evropen me kokaine

Forcat speciale te policise austriake kane arrestuar nje shqiptar tejet te rrezikshem ne veri te Vjenes Blenard Fejzullai 40-vjec eshte arrestuar ndersa ishte ne makine i vetem Ai konsiderohet si nje nga trafikantet me te rrezikshem te droges prej 10 vitesh ne arrati Organizata kriminale e tij u shk

Babai i Ergi Dinit mallkon veten për poezinë para tragjedisë: Mu thaftë dora

Babai i Ergi Dinit mallkon veten për poezinë para tragjedisë: Mu thaftë dora

Transmetuar më 25.11.2016 - 16:36 Mbrëmjen e 21 nëntorit Ergi Dini, një këngëtar i ri në moshë, vetëm 22 vjeç u nda nga jeta në një aksident tragjik me motor së bashku me mikun e tij 21-vjeçar Kejdi Halili. TÃ�

Pitoni gëlltit një iriq, ajo që ndodh më pas shokuese |FOTO

Pitoni gëlltit një iriq, ajo që ndodh më pas shokuese |FOTO

Transmetuar më 25.11.2016 - 17:29 Në një rezervat në Afrikën e Jugut është gjetur një piton i ngordhur. Personat që kujdesen për rezervatin, panë se gjarpri nuk kishte shumë kohë që ishte ushqyer pasi barku i tij d

Peleshi Te jesh politikisht korrekt dhe pse fitoi Trump

Peleshi Te jesh politikisht korrekt dhe pse fitoi Trump

Transmetuar me 25112016 - 1947 Zvkryeministri Niko Peleshi mendon se fitorja Donald Trump ne Amerike i erdhi per shkak se ai nuk foli si te gjithe ata qe ai i quan raca e politikaneve Ne nje status te gjate ne profilin e tij ne Facebook ai mendon se kjo gjuh

Mitsotakis Mos luani me Greqine Tirana po ngre ceshtje inekzistente

Mitsotakis Mos luani me Greqine Tirana po ngre ceshtje inekzistente

Transmetuar me 26112016 - 0809 Shqiperia me nje seri deklaratash dhe aktesh hap pothuajse te gjitha temat e marredhenieve tona dypaleshe duke shtuar dhe ceshtjen inekzistente te ashtuquajtur came ka deklaruar kreu i Demokracise se Re Kyriakos Mitsotakisbr b

Ngjarje e rende ne Itali shqiptari vret shqiptarin

Ngjarje e rende ne Itali shqiptari vret shqiptarin

Itali 25 nentor 2016 NOAal - Nje ngjarje e rende ka ndodhur sot ne Itali ku nje shqiptar ka mbetur i vrare nga nje tjeter shqiptar Lajmi eshte bere i ditur nga mediat italiane sipas te cilave viktima eshte 43 vjecari me iniciale GR i martuar dhe babai i nje djalibr br Po sipas tyre ngjarja ka ndod

Zanfina Ismaili mesazh prekës për të ëmën: 7 muaj më duken si 7 mijë vjet

Zanfina Ismaili mesazh prekës për të ëmën: 7 muaj më duken si 7 mijë vjet

Transmetuar më 25.11.2016 - 19:35 Këngëtarja kosovare ndonëse kanë kaluar shtatë muaj, ende nuk është mësuar me faktin e ndarjes nga jeta të nënës së saj. Shtatë muaj pas ngjarjes së hidhur ku nëna iu nda

Vogëlushi shokon sallën e gjyqit me dëshminë e tij: Mamaja mbyti motrën |FOTO

Vogëlushi shokon sallën e gjyqit me dëshminë e tij: Mamaja mbyti motrën |FOTO

Transmetuar më 25.11.2016 - 20:14 Asnjë fëmijë nuk do të dëshironte ta gjente veten në rolin e dëshmitarit në gjykatë, aq më tepër kur dëshmia lidhet kundër nënës, por ky fëmijë vetëm 7 vjeç nuk m

Catherine Zeta Jones kundër paparacëve: Ja të pasmet e mia |FOTO

Catherine Zeta Jones kundër paparacëve: Ja të pasmet e mia |FOTO

Transmetuar më 25.11.2016 - 08:31 Aktorja e njohur Catherine Zeta Jones u kthehet kundër paparacëve. Këtë gjë e bën nëpërmjet një fotografie të postuar në Instagram. Aktorja 47- vjeçare publikoi një fotografi ku

Black Friday në SHBA, radhë dhe shtyrje për të përfituar nga uljet |FOTO

Black Friday në SHBA, radhë dhe shtyrje për të përfituar nga uljet |FOTO

Transmetuar më 25.11.2016 - 08:45 Pak pasi kaloi mesnata, hyri Black Friday, dita e uljeve të mëdha dhe ofertave tunduese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me rastin e ditës së falënderimeve. Klientët pritën deri në

Hoxhaj- Mogherini nenshkruajne marreveshjen per afrimin me BE Hap i rendesishem per Kosoven

Hoxhaj- Mogherini nenshkruajne marreveshjen per afrimin me BE Hap i rendesishem per Kosoven

Transmetuar me 25112016 - 1137 Bruksel 25 nentor 2016 NOAal- Ministri i Puneve te Jashtme i  Kosoves Enver Hoxhaj takoi sot perfaqesuesen e larte te Bashkimit Europian per Politike te Jashtme Federica Mogherini me te cilen nenshkruan marreveshjen per afri

Pak ditë pas humbjes, Hillary Clinton rishfaqet sërish |FOTO

Pak ditë pas humbjes, Hillary Clinton rishfaqet sërish |FOTO

Transmetuar më 25.11.2016 - 09:00 Pak ditë pas humbjes në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës përballë Donald Trump, ajo u pa bë pyllin e Chappaqua, zonë ku çifti Clinton jeton. Por dy javë

Modelja e mbushur zhvishet në metro: Pranojeni trupin tuaj |VIDEO

Modelja e mbushur zhvishet në metro: Pranojeni trupin tuaj |VIDEO

Transmetuar më 25.11.2016 - 10:25 Një modele amerikane 26- vjeçare, me emrin Iskra Lawrence u zhvesh në mes të metrosë në New York. Gjatë fundjavës së kaluar modelja e mbushur u zhvesh, duke qëndruar vetëm me mbathje dhe

Fenomeni Xhelal Tramp

Fenomeni Xhelal Tramp

Transmetuar me 25112016 - 1230 Holle-holle Xhelal Tramp eshte i vetmi lider bashkiak te pakten ne Europe qe ka zgjedhur qe heronjte e rrugeve te lokalitetit te tij modest ti kete te gjalle te prekshem global me peshe Sepse ai eshte i vetmi qe ka kuptuar qe n

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama