Shqiptarja.com

Artikujt e fundit ne sistemin tone
No Pic available

U konfliktua me punonjësin e Rinas-it, pushohet dosja e Bechettit

Francesko Bechetti, pronari i "Agon Cchanell" ka mundur të mbyllë hetimet e prokurorisë, lidhur me dosjen penale që ka të bëjë fyerjet dhe kundërshtimin me forcë të punonjësve të sigurisë në aeroportin e Rinasit. Pak kohë më parë prokuroria ndaj tij kishte marrë vendimit për ta v

No Pic available

Foto/ Policia Rrugore e viteve '70

TIRANE - Jeni kurioze se si ka qene Policia Rrugore ne vitet 1970 ne Shqiperi? Kjo makine gjendet ne magazinat e Policise se Shtetit dhe shfaq pikerisht makinen qe kane mbajtur efektivet rrugore ne keto vite. Redaksia Online Shqiptarja.com 19 Ndiqni Shqiptarja.com në Facebook dhe në Twitter TAG:

No Pic available

Itali/ "Jam shqiptar të pres fytin" Turisti përfundon në spital për 1...

ITALI - Sy të nxirë nga grushtet, dhëmbë të thyer dhe fraktura në fytyrë. Është ky "shërbimi" që i ka dhënë turistit belg një shqiptar të cilit i kishte "buzëqeshur" jeta në Itali dhe ishte bërë pronari i një restoranti në Venezia. E gjithë skena e dhunës ka ndodhur vetëm p�

No Pic available

Arapi: Si mashtroi Shqipëria në Gjykatën e Strasburgut/Intervista

BRUKSEL- Një personazh krejt ndryshe nga çfarë më ishte servirur. I qetë, elokuent, me një shikim të mprehtë pas syzeve optike. Takohemi në banesën e tij, në një prej lagjeve të Brukselit. Sapo hyjmë, bie menjëherë në sy ambienti i stërmbushur me libra në gjuhë të ndryshme. Bas

No Pic available

I tha 'do martohemi', e përdhunon e synoi ta çonte prostitutë, në pranga

PEQIN- Një 25 vjeçar nga Peqini është arrestuar nga policia pasi me anë të mashtrimit se do të martohej me 19-vjeçaren, kishte synim ta shfrytëzonte atë për prostitucion në Itali. Në pranga u vu Marjo Hyka, banues në fshatin Çengelaj, në Peqin. Sipas dëshmisë së vajzës me inicia

No Pic available

Vlorë, akuza denoncon gjykatën "Do liroheshin dy pë vrasje"

TIRANE- Me një lëvizje të befasishme, prokuroria e Vlorës ka dërguar për gjykim Aleksandër Llanaj, Ani Begajn dhe Bertil Aliajn, të akuzuarit për "vrasjen në rrethana cilësuese" të tri personave të tjerë në 7 prill 2015, në lagjen "1 Maji" të qytetit Vlorë, gjatë një konflikti m

No Pic available

Mesazhi për bombë te "Petro Nini" Adoleshenti dënim me 3 muaj burg

TIRANE- Një adoleshent i ka lënë shtetit një mesazh me plumba letre se kishte vendosur bombë pranë shkollës "Petro Nini Luarasi", e cila do shpërthente si fishekëzjar. Ermir Veseli, ka lënë një çantë shkolle pranë ambjenteve të gjimnazit të sipërcituar në të cilën kishte montua

No Pic available

Arrestohet në Qafë-Thanë i kërkuari nga Italia për drogë

Një 37-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga Policia Kufitare e Qafë-Thanës, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar. I Arrestuari është Edmond Bofe, me banim në Tiranë. Arrestimi i tij u krye pasi gjatë kontrollit në sistem ai rezultoi i shpallur në kërkim nga organet it

No Pic available

Greqi, kapen 3 shqiptarë në kufi trafikonin nga mali çanta me drogë

Policia greke ka sekuestruar 18 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa pranë doganës së Kapshticës në tokën greke. Lidhur me këtë rast të trafikut të drogës janë arrestuar tre shqiptarë të moshave 22 vjeç, 26 vjeç dhe 27 vjeç, por identiteti i tyre nuk është bërë i ditur.

No Pic available

Lezhë, trafikoi 26-vjeçaren në Prizren e Shëngjin, arrestohet tutori

Policia e Lezhës, pas një hetimi 3 mujor ka arrestuar në flagrancë Krenar Mjedjan, 28 vjeç, banues në Lezhë.Sipas specilaistëve të seksionit kundër trafiqeve të paligjshme, 28 vjeçari nga muaji prill i vitit 2015, për 20 ditë ka trafikuar për qëllime prostitucioni, në qytetin e Pri

No Pic available

Ngjela: Gjykatësit tanë janë ende me instikte seksuale të pashuara

Kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela thotë se Shqipëria duhet të ndryshojë tërësisht sistemin e drejtësisë për të eliminuar korrupsionin e përhapur gjerësisht. Ngjela duke folur në një konferecë për sistemin në drejtësi të organizuar nga Akademia e Shkencave tha se,

No Pic available

Durrës, 75-vjeçari gjendet i djegur mbi turrën me dru dhe i lidhur

Të tjera rreth shkrimit VIDEO DURRËS - Një i moshuar është gjetur i djegur mbi një turr me dru të prera dhe me njërën këmbë të lidhur me tel. 75-vjeçari S.B., është gjetur i vdekur në kasollen pranë banesës së tij në lagjen nr. 10 në afërsi të shkollës "Hajdar Dushi". Forcat

No Pic available

Lirimi i hapësirave publike, IKMT nis prishjen e ndërtimeve pa leje në Farkë

TIRANE - Inspketorati për Mbrojtjen e Mjedisit nga dita e sotme ka nisur aksionin për lirimin e hapësirave publike në Farkë. Aksioni do të zgjasë deri në fundjavë, ku janë parashikuar të prishen dhjetra objeket të cilët kanë zaptuar hapësirat publike pa patur asnjë leje për ndërti

No Pic available

Gjykata shfuqizon tenderin, i rikthen Calit Lagunën e Patokut Historiku i përplasjeve Cali-Prenga

Të tjera rreth shkrimit Historiku i përplasjeve Cali-Prenga VIDEO TIRANE - Shfrytëzimi i Lagunës së Patokut për peshkim i rikthehet firmës së familjes Cali. Ka qenë ky vendimi i Gjykatës Administrative e cila shpalli të paligjshëm tenderin e Ministrisë së Buqjësisë, ku në mars të

No Pic available

Tiranë, bombë molotov në shtëpi agjentit të krimeve

TIRANË - Në orët e para të ditës së sotme, në banesën e një agjenti krimesh të Policisë së Shtetit ka ndodhur një shpërthim me bombmë molotov. Shpërthimi, që ka sjellë vetëm dëme materiale, ka ndodhur në banesën e punonjësit të policisë A.S., 30 vjeç rreth orës 04:00 në

No Pic available

Ministri Naço kërkesë KLD-së: Shkarkoni 10 gjyqtarë, ja emrat

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Rasim Doda Enkeleda Doda Osman Aliu TIRANË - 10 gjyqtarë në Republikën e Shqipërisë kanë shkelur rëndë ligjin e për këtë arsye duhet të shkarkohen. Është kjo kërkesa e ministrisë të drejtësisë e cila këtë të premte i është drejtuar këshillit

FOTO / Rama me Lindën në Forumin e Liderëve Botërorë /FOTO Rama në SHBA: Ballkani si kurrë më parë

FOTO / Rama me Lindën në Forumin e Liderëve Botërorë /FOTO Rama në SHBA: Ballkani si kurrë më parë

Të tjera rreth shkrimit /FOTO Rama në SHBA: Ballkani si kurrë më parë Kryeministri Rama në shoqëri të bashkëshortes Linda Rama ka qenë i pranishëm në Forumin e Liderëve Botërorë. Ai ka ndarë me miqtë e tij në Facebook, disa foto interesante nga aktiviteti në Universitetin e Kolum

Incident në Bashkinë e Tiranës ish-punonjësja debate në holl

Incident në Bashkinë e Tiranës ish-punonjësja debate në holl

Një punonjëse e pushuar e bashkisë së Tiranës nga administrata e Erion Veliajt ka shkaktuar një incident në bashki. Ish-punonjësja emri i të cilës nuk bëhet publik, ka debatuar me personelin e bashkisë në hollin e katit të parë. Duke qenë se tonet janë ashpërsuar gjatë debatit, p

"Prangosni vrasësit, jo pushime me lekë krimi' Shpërthen Sinanaj

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANË - Julian Sinanaj i hetuar dhe nën akuzës si vrasësi me pagesë i "bandës së tritolit" në Vlorë ka "shpërthyer" në akuza ndaj prokurorisë duke kërkuar llogari se përse nuk arrestohen personat e përfshirë në krime të ndryshme dhe të denoncuar pr

Greqi, të shtëna me armë në Athinë policia:Shqiptar qëlloi mbi një person

Greqi, të shtëna me armë në Athinë policia:Shqiptar qëlloi mbi një person

Të shtëna me armë janë raportuar në kryeqytetin grek në Athinë. Sipas mediave vendase, raportohet se një shqiptar është konfliktuar në një dyqan me një person tjetër dhe e ka qëlluar me armë. Policia gjeti në vendin e ngjarjes dy gëzhoja. Sipas të dhënave paraprake, personi tjet

28 turistë italianë helmohen nga ushqimi në Vlorë, e kuptojnë në...

28 turistë italianë helmohen nga ushqimi në Vlorë, e kuptojnë në...

DURRËS - Njëzetë e tetë turistë italianë të cilët kishin zgjedhur të shijonin bukuritë e natyrës dhe bregdetit shqiptar kanë hasur probleme shëndetësore pasi kanë konsumuar ushqim në një hotel në qytetin e Vlorës. Ata kanë shfaqur shenja helmimi të cilat i kanë ndjerë kur kan

Veliaj: Nga viti i ardhshëm qendra e Tiranës të kthehet në zonë pedonale

Veliaj: Nga viti i ardhshëm qendra e Tiranës të kthehet në zonë pedonale

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Kreu i Bashkisë, Erion Veliaj ka zgjedhur takimin me organizatorët e "Ditës pa Makina" që u realizua të martën për të lançuar edhe objektivin për të kthyer qendrën e kryeqytetit si një zonë Pedonale. Ndërsa ka falënderuar dhe nderuar organizatorët e "

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë

Shkencëtarja shqiptare me famë botërore Laura Mersini Hougton, profesoreshë e fizikës teorike dhe kozmologjisë në Universitetin Amerikan të Karolinës së Veriut në një intervistë dhënë për një radio amerikane krahas arritjeve prestigjioze ne shkencë ka folur për të kaluarën e sa

Ekspertët holandez për përmbytjet: Duhet një by-pass përreth Shkodrës

Ekspertët holandez për përmbytjet: Duhet një by-pass përreth Shkodrës

Si një prej zonave më të riskuara nga përmbytjet, ambasada holandeze solli në Shkodër një grup ekspertësh në këtë fushë. Ata janë njohur me rrezikun nga përmbytjet por edhe kanë folur për mundësinë e hartimit të projekteve që do të shmangnin njëherë e përgjithmonë këtë pr

No Pic available

Rama: Më në fund Gjykata po lëviz Halimi: S'e vlerësojnë punën tënde!

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri Edi Rama i referohet arrestimeve të bëra ndaj vjedhësve të energjisë elektrike, duke theksuar se edhe gjykata po lëviz në drejt

No Pic available

PD: Afera 394 mln e ministrit Veliajmekanizëm për t’u pasuruar shpejt

Të tjera rreth shkrimit VIDEO PD: Përfaqësuesi i 394 milionëve të Veliajt, kandidat për kreun e AMA-s PD: Skandal me vizitën e Papës 394 mln lekë fituan qeveritarët TIRANE - Edhe ditën e sotme Partia Demokratike

Serbi-Shqipëri, Bushati: VetëmUEFA fitoi, mësim për 2 vendet!

Serbi-Shqipëri, Bushati: VetëmUEFA fitoi, mësim për 2 vendet!

Të tjera rreth shkrimit "Shqipëria e Madhe produkt serb" “Nga ndeshja Serbi-Shqipëri e fituar doli vetëm UEFA e cila mori 200 mijë euro”. Kështu është shprehur Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në një

No Pic available

Komisioni i Shëndetësisë ul me 5 vitemoshën e pensionit për minatorët

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Duke filluar nga viti i ardhshëm, minatorët do të dalin në pension 5 vjet më herët sesa kanë dalë deri më tani. Kjo do të ndodhë nëse projektligji i cili u miratua sot në

Topi: Berisha po krijon dinasti siKim Jong Un, opozita po 'mbytet'

Topi: Berisha po krijon dinasti siKim Jong Un, opozita po 'mbytet'

TIRANE- Kreu i FRD-së Bamir Topi thotë se Sali Berisha vijon të drejtojë PD, ndërsa shton se bojkoti nuk është veprimi i duhur pasi vendi i opozitës është në Parlament. I ftuar në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo”, Topi shkon edhe më tej duke u shprehur se Berisha “po

No Pic available

Basha zëvendëson deputetëtme anëtarët e kryesisë së re të PD

TIRANE- Lulzim Basha zëvendëson grupin parlamentar me kryesinë e re të PD-së. Pas përcaktimit të numrit të departamenteve dhe sekretariateve, Basha duket se ka zëvendësuar grupin parlamentar demokrat me anëtarët e kryesisë së re duke ngritur një strukturë në PD që është thuajse

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama