gStartSporti

Artikujt e fundit ne sistemin tone
No Pic available

ëndrra e Mourinjos, Stivën Zherrard

Megjithëse në dukje një utopi, mundësitë që në qershor mesfushori anglez të veshë fanellën zikaltër, ekzistojnë. Kjo pasi situata e vështirë ekonomike që po kalon klubi i Premier Ligës mund t’i detyrojë drejtuesit të nxjerrin në shitje disa prej lojtarëve kryesorë.Formacioni i

No Pic available

Përforcimi i radhës për Milanin, Edin Dzeko

Operacioni i nisur shumë kohë më parë, mund të finalizohet me sukses në qershor, kur drejtuesit e klubit gjerman, nisur edhe nga dëshira e lojtarit për t’iu bashkuar kuqezinjve, do të jenë të detyruar të pranojnë ofertën e italianëve. Milani ka nevojë të përforcohet me një sulmu

No Pic available

Juve, e ardhmja rreth Benitezit

“Zonja” ishte pranë marrëveshjes me Benitezin, por operacioni nuk u mbyll me sukses për dy arsye: e para sepse duke qenë i mësuar të ketë në dorë merkaton te Liverpuli, spanjolli do të kërkojë të bëjë të njëjtën gjë edhe në Torino; e dyta sepse kushton shumë dhe buxheti për

No Pic available

Presidenti Topi i dorëzon flamurin skiatorit Erion Tola

Në këtë ceremoni, ku ishin të pranishëm edhe zv/ministri i TKRS, Dashnor Bajaziti, si dhe Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Agim Fagu, Presidenti Topi uroi delegacionin shqiptar, i cili, përveç skiatorit Erjon Tola, do të përfshijë edhe Shkëlqim Memën si shef misioni dhe

No Pic available

Kaka, problemi në ijë e shqetëosn

Pas rikthimit nga dëmtimi që e mbajti larg fushave për një kohë të gjatë, asi brazilian prej një muaji e gjysmë zhvillon stërvitje shtesë në krahasim me lojtarët e tjerë, për të forcuar pjesën e barkut dhe ijës. Sipas asaj që raporton “Marca”, e cila gjithmonë qëndron pranë

No Pic available

Platini i vendosur: Zero tolerancë ndaj trukimeve

Presidenti i organizmit më të lartë të futbollit evropian, UEFA, Mishel Platini, nënvizoi sot politikën e tolerancës zero kundrejt korrupsionit në futbollin evropian. Platini theksoi synimet e UEFA-s gjatë mbledhjes së fundit të Komitetit Ekzekutiv, të zhvilluar në La Valeta (Maltë).Sk

No Pic available

Besa humbet shansin për t’iu afruar Dinamos

Kjo ishte fitorja e dytë për Flamurtarin, i cili fitoi 1-0 në ndeshjen e parë të zhvilluar në 23 janar, ndeshje që më pas u anullua nga Federata Shqiptare e Futbollit si pasojë e një gabimi teknik të gjyqtarit Remzi Sadiku. Në një stadium të boshatisur nga tifozët, si pasojë e ndësh

No Pic available

Alonso, debutim triumfues me Ferrarin

Alonso e mbylli ditën me kohën 1’11’’470, tre të dhjetat më i shpejtë se Masa. Menjëherë pas tij është renditur Pedro de la Roza me BMW Sauber, që ka shënuar kohën 1’12’’094 dhe Mikael Shumaker me Mercedes GP (1’12’’438).Nuk ka shkëlqyer kampioni në fuqi, Xhenson Bato

No Pic available

“Ngec” çelsi, hap gjysmë-fals ndaj Hullit

Në sfidën e luajtur mbrëmë përballë Hull Sitit në transfertë (e vlefshme për javën e 21-të të Premier Ligës) skuadra e Karlo Ançelotit nuk shkoi më tepër se një barazim 1-1, duke humbur një mundësi të mirë për ta çuar në katër pikë diferencën nga Mançesteri.Londinezët e

No Pic available

Shqipëria humbet një vend në renditjen e FIFA-s

336 pikë ka skuadra e drejtuar nga Josip Kuzhe, aq sa kishte në fund të dhjetorit 2009. Ajo që bie në sy është se para Shqipërisë në renditje janë kombëtare modeste, si Moldavia, Haiti, Omani apo Guinea, duke lënë pas emra si Tailanda, Gambia, Siria apo Kepi i Gjelbër. Edhe kombëtare

No Pic available

Masa, “pa frena” në Valencia

Koha që piloti i “Kokëkuqes” ka qenë 1:12:574, duke lënë pas Mikael Shumaker i cili ka regjistruar kohën 1:12:947. Gjermani i rikthyer në timonin e Braun GP ka zhvilluar gjithsej 40 xhiro dhe është paraqitur më mirë se shoku i skuadrës, Niko Rosberg.Përveç Ferrarit, në Valencia ja

No Pic available

Askush s’vlen më shumë se Barça

Që Barça është ekipi më i mirë i planetit, këtë nuk e vë njeri në dyshim. Jo vetëm kaq: sipas një studimi mbi vlerën në merkato të futbollistëve në kampionatet europiane, rezulton që vlera e përgjithshme e 21 lojtarëve që stërviten nga Guardiola arrin në 514 milion euro.Më pa

No Pic available

“Duam finalen e Kupës”

Ajo që bie në sy në listën e “Të veçantit” për sfidën ndaj ekipit vjollcë, është blerja më e fundit, Mekdonald Mariga. “Jam i kënaqur që e morëm. Sapo ka kaluar një dëmtim, megjithatë më duket në gjendje të mirë. Për sot dhe për të ardhmen”, u shpreh trajneri portuge

No Pic available

Nedved këshillon Juven: Merr Hamshik, është pasardhësi im

Nedved e konsideron 24-vjeçarin si pasardhësin e tij në formacionin bardhezi, duke lëshuar fjalët më të mira në drejtim të tij. Disa klube të mëdhenj europianë kërkojnë shërbimet e Hamshik, i fundit në listë është Juventusi që po kalon një krizë rezultatesh në kampionat.Megjit

No Pic available

Për Terrin vendos Kapelo

Nga protagonisti i kësaj historie, Xhon Terri, nuk ka mbërritur ende asnjë deklaratë zyrtare dhe mësohet se kapiteni i Çelsit (për momentin edhe i kombëtares) i ka telefonuar menaxherit të përgjithshëm të kombëtares angleze, Franko Baldini, për të mësuar skenarët e mundshëm mbi të

No Pic available

Berluskoni “refuzon” Mansinin: Blerje që nuk e kuptoj

Sipas tifozit numër një të ekipit kuqezi, skuadra nuk ka nevojë për një fantazist, por për një lojtar që të finalizojë aksionet. Gjithashtu ai shtoi se ish-braziliani i Romës ka gati dy vjet që nuk aktivizohet rregullisht.“Nuk e kam kuptuar këtë blerje. Nuk kam qenë dakord me kët�

No Pic available

Formula 1, ja sistemi i r i pikëve

Risia e këtij sistemi qëndron në faktin që shpërblen me më shumë pikë fituesin dhe gjithashtu thellon diferencën midis vendit të parë dhe atij të dytë nga pesë në shtatë pikë. Për fituesin do të shkojnë 25 pikë, vendi i dytë 18 dhe i treti 15 pikë. Më pas do të vazhdohet me

No Pic available

Viktima e fundit e racizmit, Masimo Morati

Gazeta shkruan se vandalët shkruan me spraj fjalët “no more negros” (“mjaft me zezakë” g.s) në portën e shtëpisë së Moratit në provincën e Lekos pranë Milanos. Sipas hamendësimeve të para mendohet se incidenti ka lidhje me afrimin më të fundit të zikaltërve, mesfushorin keni

No Pic available

Lind në Itali Kombëtarja shqiptare e regbisë

Në Shqipëri sporti i regbisë nuk ekziston, madje as federata e regbisë, por kjo nuk i ka penguar disa shqiptarë që jetojnë në vendin fqinj të formojnë ekipin Kombëtar shqiptar të regbisë. Lajmin e jep faqja italiane “ilfriuli.it”. Skuadra shqiptare është krijuar nga sportistë që

No Pic available

Ksavi: Madrilenët duan të përbaltin fitoret e Barçës

Barcelona fitoi minimalisht kundër Gijonit falë golit të shënuar nga Pedro, i dyshuar si pozicion jashtë loje. Në një deklaratë për televizionin TV3, Ksavi përveçse e cilëson golin të rregullt, por hedh “shigjetat” në drejtim të Realit duke e cilësuar atë si të përkrahurin e a

No Pic available

Robi Kin huazohet te Selltiku i Glasgout

Transferimi i kapitenit të "gjelave" në drejtim të kampionatit skocez ishte edhe më i rëndësishmi i ditës së fundit të merkatos së dimrit. Megjithëse mbante shiritin e kapitenit, Robi Kin e ka pasur të vështirë ta nisë çdo ndeshje që nga minuta e parë.Transferimi i tij tek Selltiku

No Pic available

Bajerni ultimatum Riberisë: Firmos, ose largohu!

Këtë fakt e bën të ditur bashkëlojtari i tij Ivica Oliç, sipas të cilit futbollisti francez nuk ka reaguar deri më tani. “Riberi ka pasur disa probleme në fillim të sezonit me teknikun Luis van Gal. Drejtuesit e klubit i kanë dhënë një ultimatum atij, ose të rinovojë kontratën der

No Pic available

Lacio tepër i fortë për Juven, 1-1  

Ndeshja e fundit e javës së 22-të në Serinë A, ku përballë njëra-tjetrës ishin dy ekipe me emër por që aktualisht po kalojnë një periudhë të errët, të bën të kuptosh edhe një herë rënien e nivelit të futbollit italian vitet e fundit. Sidomos 60 minutat e para (për t’u shën

No Pic available

Mansini, nga Interi huazohet te Milani

Dje u përfol një shkëmbim i mundshëm midis Mansinit dhe Marek Jankulovskit, por duket se sot drejtuesit e dy klubeve nga Milano kanë gjetur gjuhën e përbashkët, pa e bërë mbrojtësin çek pjesë të marrëveshjes. Ish-lojtari i Romës do të huazohet deri në fund të qershorit, me opsioni

No Pic available

Ançeloti mbështet Terrin: Do të mbetet kapiteni ynë

Së fundi kapiteni londinez është “kryqëzuar” nga mediat britanike për shkak të një lidhjeje jashtëmartesore me ish-bashkëshorten e mesfushorit Uejn Brixh, ish-shok skuadre me Xhon Terrin te Çelsit. Megjithatë, numri një i pankinës blu ka siguruar 29-vjeçarin se pavarësisht kësaj,

No Pic available

Interi heq dorë nga Ledezma, merr Marigan nga Parma

Drejtuesit zikaltër nuk arritën të gjejnë dot gjuhën e përbashkët me presidentin e Lacios, Klaudio Lotito, për mesfushorin Kristian Ledezma. Morati ishte gati të paguante 8-8.5 milion euro plus bashkëpronësinë e një lojtari nga të rinjtë e ekipit. Por kërkesa e numrit një të klubit

No Pic available

Tripletë e Adrianos, Flamengo në parajsë

Ish-sulmuesi i Interit shkurtoi diferencën e golave në 2-1 pasi shndërroi në gol një penallti në pjesën e parë. Në pjesën e dytë kuqezinjtë e Flamengos shënojnë dy herë me anë të Vagner Love, ish-sulmuesit të CSKA-së së Moskës  (2-3) dhe më pas Kleberson barazoi shifrat.Dh

No Pic available

Teuta shkarkon trajnerin Mirel Josa

Pas 18 javësh, Josa regjistroi me skuadrën durrsake 8 fitore, 2 barazime dhe 9 humbje, duke grumbulluar në total 26 pikë. Interesant është fakti se, po pas javës së 19-të Mirel Josa është shkarkuar edhe sezonin e kaluar nga Elbasani.Aktualisht vetëm katër ekipe nuk kanë ndërruar trajn

No Pic available

Primera Divizion, Barça thërret, Reali përgjigjet  

Barcelona arriti të sigurojë një trepikësh mjaft të çmuar në fushën e Sporting Gijonit. Katalanasve u mjaftoi një gol i Pedro Rodrigezit në minutën e 30-të, edhe pse shumë i diskutuar dhe i kontestuar nga vendasit.Menjëherë ka ardhur kundërpërgjigja e Realit të Madridit. “Galakti

No Pic available

Premier Liga, çelsi forcon kreun, fiton Liverpuli  

Kapiteni Xhon Terri ishte njeriu-tripikësh për ekipin e Karlo Ançelotit në transfertën e Bërnlit. Mbrojtësi anglez, i kritikuar së tepërmi në lidhje me jetën private kohët e fundit, realizoi golin e fitores shtatë minuta para fundit, duke i dhënë Bluve tri pikë mjaft të çmuara në

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama